Jak aktualizovat GoPro kameru přes paměťovou kartu

Pokud nastala situace, kdy akční kamera GoPro nereaguje na zapnutí, vytažení baterie nepomohlo a už nevíte co dál, vyzkoušejte aktualizovat software (firmware) kamery pomocí paměťové karty. Na této stránce si ukážeme jak to udělat.

1. Stáhněte si soubor s nejnovějším SW

Podle modelu kamery si stáhněte aktuální SW (verzi firmwaru). Pro HERO9 Black použijte tento odkaz. Pro model HERO10 Black použijte tento odkaz..

Tyto soubory jsou umístěny na našech serverech a neodkazujeme na cizí zdroje. Nejnovější verze pak najdete taky na oficiálních stránkách GoPro.com.

2. "Rozbalení" souboru ZIP

Po stažení souboru UPDATE.ZIP tento soubor rozbalte tak, abyste měli k dispozici běžnou složku "UPDATE". Pozor! Soubor se nesmí jmenovat jinak! Např. SOUBOR(1), SOUBOR2, apod. Musí to být pouze UPDATE!

3. Přesunutí na kartu

Složku UPDATE spolu s obsahem přesuňte na paměťovou kartu, kterou máte v kameře. Nemusíte ji formátovat, není potřeba odstraňovat záběry. Pozor! Nahrávejte složku UPDATE, nikoli soubor UPDATE.zip!

4. Vložte kartu do kamery a tu zapněte

Do vypnuté kamery zasuňte paměťovou kartu a následně kameru zapněte. Pozor! Baterie musí být nabitá minimálně na 20%! Na displeji kamery se objeví znak aktualizace.

Kamera několikrát zapípá a vypne se a zapne. O ukončení aktualizace budete informováni opět na displeji kamery.

Pokud se zobrazí zpráva CAMERA UPDATE FAILED, vyjměte a znovu vložte baterii a restartujte aktualizaci od začátku.

Pomohl vám tento návod?

Dejte Like naši GoPro půjčovně na Facebooku, děkujeme :)